Czym jest mleko następne nan optipro 2

Mleko następne nan optipro 2 (www.bee.pl) zapewnia pojawiające się zapotrzebowanie dla coraz bardziej aktywnych dzieci powyżej ich szóstego miesiąca życia. Wszystkie matki zdają sobie świetnie sprawę, że drugie półrocze dziecka to bardzo intensywny dla malucha czas. Dieta dziecka w tym wieku ulega znaczącemu rozszerzeniu, jednak mleko stanowi w dalszym ciągu podstawową formę jego odżywiania. Może on stanowić samodzielny posiłek, jak i składnik kaszek lub też innych potraw. Skład mieszanek w głównej mierze dostosowany jest do większej aktywności malucha. Mleko następne nan optipro 2 zawiera więcej białka w porównaniu do mleka początkowego. Jest także bogatsze o fosfor, witaminę C i D, a także żelazo. 

Jaka jest różnica pomiędzy mlekiem krowim a mlekiem modyfikowanym?

Podanie surowego mleka krowiego dziecku może mu zaszkodzić. Tego typu mleko zawiera dużo sodu, białka, a za mało ma żelaza. Inne składniki również są w nieodpowiednich dla dziecka proporcjach. Dlatego, jeśli mamy nie mogą karmić dzieci piersią, zazwyczaj sięgają po mleko modyfikowane. Kobiecy pokarm to źródło cennych dla niemowlaka składników odżywczych. Najlepiej, jeśli jest to oczywiście możliwe, to karmić dziecko piersią przez pierwsze pół roku. 

Co podawać dziecku, jeśli mamy nie mogą karmić piersią?

Istnieje wiele powodów, dla których matki mają utrudnione lub w ogóle nie mogą karmić swoich pociech naturalnym mlekiem. Mogą to być choroby psychiczne, gruźlica lub zażywanie leków zawierających substancje, które wykluczają z karmienia piersią. Wówczas najlepiej przed podaniem mleka skonsultować się z lekarzem specjalistą. Jeżeli dziecko nie cierpi na alergię pokarmową lub nie cierpi na inne problemy zdrowotne, wówczas lekarz przypisze mleko modyfikowane. Mleko modyfikowane jest łatwoprzyswajalnym produktem dla dziecka. Sposób przygotowania mleka jest dziecinnie prosty.