Czym jest i jakimi właściwościami charakteryzuje się mleko modyfikowane

Mleko modyfikowane pochodzi z mleka krowiego, które dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu nadaje mu odpowiednich właściwości, by dziecko mogło bez żadnego problemu je spożywać. Mleko modyfikowane nan optipro 2 modyfikowane swoim składem przypomina mleko matki. Do najistotniejszych zmian, jakie zaszły w mleku modyfikowanym jest obniżenie ilości białka, zwiększenie ilości tłuszczów nienasyconych, obniżenie ilości sodu i potasu, zwiększeniu ulega zawartość laktozy. Modyfikowane mleko nan optipro 2 wzbogacone jest o witaminę A, E, D oraz C, a także jod, prebiotyki, karnitynę i taurynę. 

Podział mleka modyfikowanego ze względu na wiek dziecka

Mleko modyfikowane należy podzielić ze względu na wiek dziecka. Ponieważ inny typ mleka podawany jest malucha w innym wieku. W pierwszej kolejności należy tutaj wymienić mleko początkowe dla noworodków. Jest to specjalnie zmodyfikowane mleko, które zapewnia wszystkie potrzeby żywieniowe noworodka oraz dzieci, które wcześniej się urodziły. Kolejne jest mleko następne nan optipro 2. Jest to specjalne mleko przygotowane z myślą o dzieciach powyżej szóstego miesiąca życia. Mleko następne zostały delikatnie zmodyfikowane, aby zapewnić wszystkie potrzeby dziecka, któremu układ trawienny coraz sprawniej działa. Mleko następne zostało tak przekształcone, aby odpowiadało na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne malucha. Mleko junior jest przystosowane dla dzieci powyżej dwunastego miesiąca życia. Mogą z powodzeniem przyjmować go dzieci do trzeciego roku życia. 

Czy jest mleko modyfikowane zawierające tłuszcze MTC?

Na rynku istnieje także mleko zawierające tłuszcze MTC, które stosuje się podczas niewydolności wątroby dziecka. Wprowadzenie do spożycia przez nasze dziecko tego mleka należy wcześniej zasięgnąć opinii lekarza specjalisty. Wykazano wzrost odporności dziecka po spożyciu tego typu mleka.