Czy mleko nan optipro 2 jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia

Mleko nan optipro 2 to mleko następne dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Jest to produkt, który w postaci płynnej podawane jest dzieciom podczas okresu odstawiania ich od piersi oraz tuż po jego zakończeniu. Nestlé nan optipro 2 idealnie nadaje się do dokarmiania, jeśli oczywiście pojawi się taka potrzeba. Nan optipro 2 dostarcza dziecku odpowiednich składników pokarmowych, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju naszego dziecka. Przedsiębiorstwo Nestlé od wielu lat jest niepodważalnym liderem w dziedzinie badań, a także wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w żywieniu niemowląt oraz dzieci. Eksperci firmy Nestlé od ponad 60 lat prowadzą badania nad mlekiem kobiecym, tak aby sprostać oczekiwania wszystkich dzieci. 

Czy mleko zarówno mamy, jak i modyfikowane można odstawić roczniakowi, jeżeli wprowadzono do jego diety produkty mleczne?

Mleko zarówno modyfikowane, jak i naturalne mleko matki stanowi bardzo istotny element zdrowej diety dziecka. Dlatego nie ma podstaw do tego, by zostało usunięte z ich diety. Produkty mleczne, mleko modyfikowane oraz mleko matki mogą z powodzeniem występować jednocześnie w diecie dziecka. W pierwszej kolejności zaleca się podawanie dziecku dwóch porcji mleka modyfikowanego, a następnie jedną porcję produktów mlecznych jak kefir, jogurt, czy serki twarogowe. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią dzieci aż do ukończenia drugiego roku życia. 

Czy dieta rocznego dziecka jest łatwa do zbilansowania?

Dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, mają ponad czterokrotne zapotrzebowanie na wapń i żelazo, a także ponad sześciokrotne wyższe zapotrzebowanie na witaminę D. Najnowsze badania pokazują, że prawidłowe dopasowanie mleka modyfikowanego do wieku dziecka pozwala na lepsze zbilansowanie jego diety oraz pomaga zmniejszyć niedobory żywieniowe.